Sık Sorulan Sorular

Taksit Market kimdir?

2020 yılında bir "kurum içi girişimcilik projesi" olarak ortaya çıkan Taksit Market, başta elektronik ürünler olmak üzere, uygun fiyatlı ürünleri ekonomik ödeme yöntemleri ile siz değerli müşterilerimize ulaştırmak amacıyla kurulmuş olan bir e-ticaret mağazasıdır.

Türkiye'nin hızlı büyüyen kurumsal girişim sermayelerinden Finberg AŞ., 1992 yılından bu yana bilişim teknolojileri perakendeciliğinde Türkiye’nin öncü firmalarından birisi olan Nethouse Ltd. Şti. ve 7 yıldır Türkiye’nin devleri olan birçok kurumsal şirkete teknoloji çözümü ortaklığı yapmış olan SAS Servis AŞ. (Cepfix) ortaklığında kurulmuştır.

Fiziksel bir mağazanız var mıdır?

Taksit Market'te satılan ürünlerin uygun fiyatlı olması için stoklu çalışmamaktayız. Üreticilerden ve distribütörlerden temin ettiğimiz siparişlerinizi doğrudan size ulaştırarak fiyatlarımızın hep "en uygun" olmasını sağlamaktayız. Bu nedenle perakende satış mağazamız bulunmamaktadır.

Satışı yapılan ürünlerin garanti durumu nedir?

Tüm ürünlerimiz yetkili distribütör ve üretici firma garantisindedir. Dolayısıyla satın almış olduğunuz ürünlerde garanti süresi içerisinde oluşabilecek bir sıkıntıda, dilediğiniz bir yetkili serviste garanti hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Hangi kargo şirketi ile çalışıyorsunuz?

Her zaman müşteri memnuniyetini ilk sıraya koyan şirketimiz, müşterilerimizin kargo şikayetlerini dinleyerek bunun karşılığında kendi dağıtım ağını kurmuştur. Şirket politikası olarak tek bir kargo şirketinden faydalanmak yerine kendi dağıtım ağımızı kullanmaktayız. Bunun en büyük artısı, birçok üründe satın almanın tamamlandığı aynı gün ürününüzü teslim alabilirsiniz. Bununla birlikte özellikle İstanbul dışı için Yurt İçi Kargo ve MNG Kargo ile çalışmaktayız.

Taksit Market ile 24 aya varan faizsiz alışveriş nasıl yapılır?

Taksit Market, Fibabanka AŞ ile yapmış olduğu kredi anlaşması sayesinde, siz değerli müşterilerimize 24 aya kadar vadede uygun oranlı alışveriş kredisi hizmeti sunmaktadır.

Sitemizden satın alacağınız ürünlerin ödeme adımında Fibabanka Alışveriş Kredisi göreceksiniz. Fibabanka müşterisi olan müşterilerimiz, bu adımdan sonra birkaç tıklama ile alışverişi “faizsiz” olarak tamamlayacaktır.

Fibabanka müşterisi değilim, bu fırsattan nasıl faydalanabilirim?

Fibabanka müşterisi olmayan müşterilerimiz, yeni TC Kimlik Kartları ve NFC uyumlu cep telefonları ile anında Fibabanka müşterisi olabilir ve satın alma işlemini tamamlayabilir. Bunun için Fibabanka Mobil Bankacılık uygulamasını indirerek hemen şu an Fibabanka müşterisi olabilirsiniz.

Eğer yeni TC Kimlik Kartı'nız ya da NFC uyumlu bir cep telefonunuz yoksa, ürün satın alma sürecinde başvurunuz ilk olarak Fibabanka müşterisi olmak için kurye sistemine aktarılacaktır. Anlaşmalı kurye firması, ilgili evrakları kapınıza kadar ulaştırıp sizden imzaları aldıktan sonra siparişiniz tarafımıza iletilecek ve ürünlerinizin gönderimi sağlanacaktır. Tüm süreç boyunca bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Başka ödeme seçenekleri ile "taksitli" ödeme yapabilir miyim?

Maalesef Taksit Market'te taksitli olarak tek geçerli ödeme metodu “Fibabanka Alışveriş Kredisi”dir. Bunun dışında kredi kartı ile tek çekim olarak da alışveriş yapabilirsiniz.

Farklı vadelerde alışveriş kredisi kullanabilir miyim?

Ürünlerin yasalarla belirlenmiş olan maksimum taksit sayısına göre değişmekle birlikte 24 aya kadar taksitlendirme yapabilmekteyiz.