TaksitMarket Banner Image

Sık Sorulan Sorular

Taksit Market kimdir?

2020 yılında bir "kurum içi girişimcilik projesi" olarak ortaya çıkan Taksit Market, başta elektronik ürünler olmak üzere, uygun fiyatlı ürünleri ekonomik ödeme yöntemleri ile siz değerli müşterilerimize ulaştırmak amacıyla kurulmuş olan bir e-ticaret mağazasıdır.

Fibabanka'nın kurmuş olduğu, Türkiye'nin hızlı büyüyen kurumsal girişim sermayelerinden Finberg AŞ. ve 1992 yılından bu yana bilişim teknolojileri perakendeciliğinde Türkiye’nin öncü firmalarından birisi olan Nethouse Ltd. Şti. ortaklığında kurulmuştur.

Fiziksel bir mağazanız var mıdır?

Taksit Market'te satılan ürünlerin uygun fiyatlı olması için stoklu çalışmamaktayız. Üreticilerden ve distribütörlerden temin ettiğimiz siparişlerinizi doğrudan size ulaştırarak fiyatlarımızın hep "en uygun" olmasını sağlamaktayız. Bu nedenle perakende satış mağazamız bulunmamaktadır.

Satışı yapılan ürünlerin garanti durumu nedir?

Tüm ürünlerimiz yetkili distribütör ve üretici firma garantisindedir. Dolayısıyla satın almış olduğunuz ürünlerde garanti süresi içerisinde oluşabilecek bir sıkıntıda, dilediğiniz bir yetkili serviste garanti hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Hangi kargo şirketi ile çalışıyorsunuz?

Ürünlerimiz birçoğu direkt distribütörlerden sizlere ulaştığından, distribütörlerimizin en hızlı şekilde teslimat sağlayacakları kargo şirketi hangisi ise o kargo şirketi ile gönderim yapılmaktadır. Ürünler kargoya verildikten sonra kargo şirketini ve takip numarasını https://taksitmarket.com/siparisler adresinden kontrol edebilirsiniz.Hafta içi 17.00'e kadar vereceğiniz siparişleriniz olağandışı bir durum olmaması halinde aynı gün kargoya verilmektedir.

Taksit Market ile 24 aya varan taksitli alışveriş nasıl yapılır?

Fibabanka müşterisi olun ya da olmayın, 24 aya varan vadelerde taksitlendirme avantajından faydalanabilirsiniz.

Taksitlendirme için sepet alt tutarı 300 TL olup, taksit vadesi sepetinizdeki ürünlerin yasal vadelendirme sınırı daha düşük olan ürünle eşitlenecektir. Örneğin; 12.000 TL üzeri sıfır cep telefonlarında yasal sınır 3 ay olduğundan (yenilenmiş telefonlarda sınır 12 aydır), sepetinize atacağınız 12 ay maksimum vadesi olan bir ürün bile olsa sepetin tamamı 3 ay ile sınırlandırılır. Böyle bir durumda her iki ürünü farklı sepetlerde satın alarak ilerleyebilirsiniz.

Fibabanka müşterisi olan müşterilerimiz, sepet adımından sonra cep telefonu doğrulamasını gerçekleştirerek kredibiliteleri doğrultusunda ürün alımını gerçekleştirebilecektir.

Fibabanka müşterisi değilim, bu fırsattan nasıl faydalanabilirim?

Fibabanka müşterisi olmayan müşterilerimizin ise öncelikle Fibabanka Mobil Bankacılık uygulamasını indirerek müşteri olmalarını, ardından satın alma işlemi yapmalarını öneririz. Detaylı bilgiye https://www.fibabanka.com.tr/musteri-olmak-istiyorum adresinden ulaşabilirsiniz.

Başka ödeme seçenekleri ile "taksitli" ödeme yapabilir miyim?

Taksit Market'te 11 Nisan 2022 tarihinden itibaren, taksit anlaşması yapılan kredi kartlarıyla vade farklı 12 taksite kadar alışveriş yapabilirsiniz. 

Farklı vadelerde alışveriş kredisi kullanabilir miyim?

Ürünlerin yasalarla belirlenmiş olan maksimum taksit sayısına göre değişmekle birlikte 24 aya kadar taksitlendirme yapabilmekteyiz.

İade koşulları nelerdir?

Taksit Market'ten satın aldığınız ürünler Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde iade kabul edilebilmektedir. Buna göre;
-Taşınabilir Bilgisayar veya içerisinde orijinal yazılım bulunan elektronik ürünler (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır. Aktivasyon gerçekleştirilen işlemlerde iade kabul edilmemektedir.)
-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
-Hür türlü kozmetik ürünleri
-Telefon kontör siparişleri
- Bluetooth ya da kablolu fark etmeksizin kulaklıklar (hijyen nedeniyle)
iade kabul edilmemektedir.

Kurumsal fatura talebinde bulunabiliyor muyuz?

Satışlarımız perakende olduğundan kurumsal fatura düzenleyememekteyiz. Ancak toplu ürün alım talepleriniz için www.taksitmarket.com/destek adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Size nasıl güvenebiliriz? :)

Taksitmarket.com üzerinden alışveriş yapma konusunda bir tereddütü olan müşterilerimiz, Fibabanka mobil uygulamasını indirip, Alışgidiş menüsü altından da mağazamıza kolaylıkla ulaşabilirler.