Blog

Xbox Ana Gorsel

Microsoft Xbox Series X: Xbox Ailesinin Yeni Üyesi

Oyun konsolu deyince akla ilk gelen markalardan biri olan Microsoft’un siz oyun konsolu meraklılarına süper bir haberi var! Geçtiğimiz 2020 yılının sonlarına doğru Microsoft Xbox ailesinin yeni üyesi Series X modeli piyasaya sürüldü!

Evlere kapandığımız, insanlardan uzaklaştığımız, kendimizle baş başa kaldığımız bu pandemi günlerinde yalnızlığınıza eğlenceli bir çözüm olarak kullanabileceğiniz oyun konsolu alemi bildiğiniz üzere her geçen gün genişlemeye devam etmektedir. Gelişen teknoloji ile beraber alanında uzman mühendisler ve oyun deneyicileri, kullanıcıların talepleri ve dilekleri doğrultusunda sürekli olarak oyun konsollarının bir yeni modelini geliştirmek için çalıştılar.

Oyun konsolu deyince akla ilk gelen markalardan biri olan Microsoft’un siz oyun konsolu meraklılarına süper bir haberi var! Geçtiğimiz 2020 yılının sonlarına doğru Microsoft Xbox ailesinin yeni üyesi Series X modeli piyasaya sürüldü! PlayStation 5’in rakibi olarak tanıtılan Xbox Series X ise 2021 itibariyle artık ülkemizde!

 

Microsoft Xbox Series X: Son Teknoloji Özellikler

 

Xbox Series X modelinin en önemli özelliklerinden biri yükleme sürelerinin azaltılmış olması! Microsoft, kullanıcılarının yükleme sırasındaki bekleme süresi konusundaki şikayetlerini sonunda duydu; ve buna en uygun çözümünü de geliştirdi. Artık, Xbox Series X modelinde NVMe teknolojisini destekleyen bir SSD barındırılıyor ve bunun sayesinde de 8K çözünürlükte oyun oynanabiliyor.

Oyun severlerin en sevdiği özelliklerden biri de oyun konsolunun sağladığı o capcanlı grafikler! Microsoft bu konuda da kullanıcılarını üzmüyor; ve Xbox One X modelinde 6 TFLOPs değerinde olan grafik gücünü yeni konsolda 12 TFLOPs’a çıkartıyor. Dolayısıyla eski konsola göre Xbox Series X modelinde tam tamına iki kat güçlü bir grafik donanımıyla karşı karşıyayız. Artık ekran görüntüleriniz çok daha canlı, grafikleriniz çok daha hızlı, oyunlarınız çok daha gerçekçi! Arkanıza yaslanın ve aksiyonun keyfini çıkarın!

Tüm bunlara ek olarak Microsoft’un yeni nesil konsolunda, dört konsol neslinden binlerce oyunu oynayabiliyorsunuz. Çünkü Geriye Dönük Uyumluluk özelliği sayesinde hem Xbox Series X hem de Xbox Series S konsollarında aynı zamanda; Xbox One, Xbox 360 ve Orijinal Xbox dahil Xbox’ın dört neslinden bütün oyunları deneyimleyebiliyorsunuz. Series X’in mükemmel hızı ve hayranlık verici grafik donanımı sayesinde tüm bu oyunlar her zamankinden daha güzel görünecek ve daha gerçek hissettirecek. 
Ailenin dört üyesini de deneyimleyin, dört neslin en iyisine siz karar verin!

Şimdiye kadarki en hızlı ve en güçlü Xbox olma özelliğine sahip olan Series X modelinde tüm bu oyunları oynarken Hızlı Devam Etme (Quick Resume) özelliği sayesinde aynı anda 3 oyunu açık bırakıp, bunlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabiliyor, hızlı ve kolay bir deneyim yaşayabiliyorsunuz. Konsol açılır açılmaz da oyununuza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Bu özellik oyunda geldiğiniz yeri isteğe bağlı kaydetme olanağı sunmayan, bunun yerine belirli noktalara ulaştığınızda otomatik kayıt yapan oyunlar düşünüldüğünde avantajlı olabiliyor.

Böylece daha fazla oynayın, daha az bekleyin…

Aylık düşük bir ücret karşılığında konsolunuzda ve bilgisayarınızda 100’ün üzerinde yüksek kalitede oyunu, çevrimiçi ve çok oyunculu oynama özelliği ile sunan Xbox Game Pass Ultimate üyeliği sayesinde geniş bir oyun kütüphanesine ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Halo Infinite gibi tamamen yeni Xbox Game Studios oyunlarını da artık en güçlü ve en hızlı oyun konsolu olan Series X’inizde deneyimleyebilirsiniz.

(Xbox Game Pass üyeliği ayrı olarak satılır.)

Peki tüm bu teknolojik özellikler bitti mi sandınız? Henüz yeni Xbox kablosuz oyun kumandasından bahsetmedik bile! Microsoft, kullanıcılarının memnuniyetini korumaya çalışırken aynı zamanda konforunu da sağlamayı amaçlıyor. Oyun sırasında kullanıcının konforunu iyileştirmek için Xbox Series X modeli ile uyum içinde çalışan çok daha gelişmiş bir versiyon Kablosuz Oyun Kumandasını (Xbox Wireless Controller) tasarlıyor. Bu yeni versiyon kumandada bir paylaşma butonu (“Share” tuşu) bulunuyor ve bu sayede oyun sırasında ekran görüntüleri ve video klipleri kaydedilip paylaşılabiliyor. Artık sorunsuz bir şekilde sadece kazanmaya odaklanın, zaferinizi kaydetmeyi de unutmayın!

Ayrıca aynı oyunlarda olduğu gibi aksesuar ve yan ürün cihazlarda da geriye dönük uyumluluk özelliği sağlanıyor. Peki ya bu ne demek? Oyun kumandaları, mikrofonlu kulaklıklar ve diğer bütün Xbox One ile uyumlu oyun aksesuarlarınızı da Series X konsolunuzda uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Yani eğer hali hazırda herhangi bir Xbox modeliniz için ek bir cihazınız varsa, Xbox Series X için farklı bir aksesuar almanız gerekmeyecek!

Ailenin Series X modelinin belleği ise sizi biraz şaşırtacak! Çünkü 16 GB GDDR6 bellek kullanan konsol, 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. Dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen oyun konsolu, sadece bu özelliği ile bile Microsoft'un PlayStation 5 karşısında en önemli kozu. Ayrıca harici bellek olarak geçen bu genişletme kartıyla oyun oynanırken neredeyse hiç güç veya hız sorunu yaşanmıyor.

Serinin en yeni Xbox konsolları, eski oyunları daha iyi çalıştırmak için yeni bir moda kavuşuyor!


Şöyle ki; Xbox Series X ve Series S modelleri olmak üzere her iki konsolla beraber sunulan yeni teknoloji Smart Delivery özelliği; kullanıcının nesiller boyunca sahip olduğu oyunların en güncel sürümlerini oynamalarını sağlayan bir teknoloji. Böylece Smart Delivery’yi destekleyen oyunlar kullanıcının hangi cihazda oynadığını otomatik olarak algılayabiliyor ve bu son teknoloji tool sayesinde oyunun en iyi sürümü kullanıcıya sunuluyor; dolayısıyla kullanıcıların oyunlarını yalnızca bir kez satın almasını sağlıyor.

 

Microsoft Xbox Series X & S: Türkiye Piyasası vs. Taksit Market

 

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ile S çıktığı günden bu yana yoğun bir ilgi görüyor. Microsoft’un aylarca merak edilen Series X ve X’in kardeşi Series S konsollarının Türkiye’de tartışmalı bir fiyat oranı bulunuyor. Öyle ki yakın zamanda oyun konsollarına gelen ek %20 ÖTV sebebiyle an itibariyle fiyatlar oldukça da şişmiş durumda. Sony PS5 ile aynı fiyatta piyasaya sürülen ve 8.400 TL civarında fiyat etiketine sahip olan Xbox Series X’in fiyatı Ocak 2021 itibariyle bir çok satış noktasında 7.500 TL civarına kadar geriledi, yurtdışı fiyatı da yaklaşık olarak 500$ bandında seyrediyor. Daha uygun fiyatlı bir oyun konsolu tercih eden oyun severler için ise Xbox Series S çok daha mantıklı görünüyor! Çünkü Series S modelinin fiyatı Türkiye’de bir çok satış noktasında 4.800 TL civarında satın alınabiliyor. 

Xbox’ın yeni oyun konsollarına karşı bu yoğun ilgi ve stokların da yetersizliği nedeniyle en uygun fiyatlısını en güzel avantajlarla bulmak, sipariş vermeyi düşünenleri epey zorluyor. İşte tam bu noktada seçim sizin sevgili oyun sever müşterilemiz… Xbox Series X veya da S konsolunuza ister Amazon üzerinden 6 taksitle sipariş vererek sahip olun, ister yurtdışına çıkmış bir tanıdığınız aracılığıyla getirtin, ister diğer e-ticaret sitelerinden ancak ve ancak 4 taksit ile satın alın, isterseniz de Taksit Market’ten 24 ay taksit avantajını kullanarak sahip olun! Unutmayın, önce müşterilerinin mutluluğunu düşünen Taksit Market’te 24 ay taksit ile Xbox Series X konsolunu 6.349 TL gibi bir fiyata alırken; Series S konsolunu da yine 24 ay taksit seçeneğiyle 3.649 TL gibi bir ücret karşılığında satın alabilirsiniz.

Sorularınızı duyar gibiyiz. Peki ya niçin bu kadar uygun fiyatlı, ürünler orijinal mi? Garantili mi? Diğer pek çok yurtdışına bağlı alışveriş sitelerinde olduğu gibi haftalarca kargo bekleyecek miyim? 

Microsoft Xbox oyun konsolları Taksit Market’te %100 Microsoft Türkiye garantili olarak satılmaktadır, faturalı ve kapalı ambalaj dahilinde hizmetinize sunulmaktadır. Hem de ücretsiz kargo ile İstanbul içine iki iş günü içerisinde kapınızda!

 

Benzer Haberler